چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
بزرگترین بندر کانتینری، ایرلند،سازمان بنادر و دریانوردی
ایرلند؛ بزرگترین بندر کانتینری در این کشور را تا سال 2040 با سرمایه گذاری 1.6 میلیارد یورویی احداث می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت تکنولوژی، شرکت بندر دوبلین در حال برنامه ریزی برای توسعه بلندمدت این بندر برای رفع نیازهای آینده ایرلند، از جمله ساخت بزرگترین ترمینال کانتینری در ایرلند است. هنگامی که این پروژه در سال 2040 تکمیل شود، با سرمایه گذاری 450 میلیون دلاری 20 درصد دیگر به ظرفیت بندر اضافه خواهد شد.
ایمون اورایلی، مدیر اجرایی بندر دوبلین در این خصوص توضیح داد: ظرفیت محدودی برای رشد تجارت در بندر دوبلین یا هر بندر دیگری در ایرلند وجود دارد. در حال توسعه بندر دوبلین بر اساس برنامه کلان با هزینه کلی برآورد شده 1.6 میلیارد یورو طی 30 سال از 2010 تا 2040 است. 
وی ادامه داد: زیرساخت های بندر بسیار هزینه بر است و تا پایان سال جاری، 500 میلیون یورو در این بندر سرمایه گذاری خواهد شد.
یکی از عناصر اصلی این طرح کلان، ایجاد یک ترمینال کاملاً جدید کانتینری با ظرفیت حمل 612000 TEU سالانه است. ترمینال کانتینری جدید ظرفیت بیش از دو برابر تعداد کانتینرهای حمل شده در سایر بنادر ایرلند را در سال 2020 خواهد داشت. این طرح همچنین ایجاد یک ترمینال باری جدید رو-رو را در برنامه خود دارد.
یکی دیگر از بخش های مهم این طرح، ادغام مجدد بندر دوبلین با شهر دوبلین است. طرح جامع به دنبال ایجاد یک جاده و پل جدید بر روی رودخانه لیفی که بخش‌هایی از بندر را به هم متصل می‌کند، است تا ترافیک کامیون‌ها از جاده‌های محلی حذف شود و ظرفیت بیشتری برای عابر پیاده، دوچرخه‌سواری و حمل‌ونقل عمومی در شهر ایجاد شود.
۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۷
کد خبر : ۵۶,۳۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید