چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 
با حضور وزیر راه، مدیرعامل سازمان بنادر و مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
رونمایی از اطلس میراث تاریخی- فرهنگی بنادر گیلان و معرفی کتاب تخصصی عملیات جستجو و نجات دریایی
در پنجمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته، کتاب اطلس سند میراث تاریخی-فرهنگی بنادر گیلان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در غرفه سازمان بنادر و دریانوردی رونمایی و معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته، که از صبح امروز و به مدت سه روز در مصلی تهران آغاز به کار کرد کتاب‌ اطلس سند میراث تاریخی- فرهنگی بنادر استان گیلان و کتاب هماهنگی عملیات جست‌وجو و نجات دریایی رونمایی شد.
کتاب میراث تاریخی فرهنگی بنادر گیلان با همکاری دانشگاه تربیت مدرس تدوین شده و مواردی چون تبیین نسبت محیط و عوامل بوم‌شناختی دریای خزر، تبیین سیاست‌های آمایش سرزمینی و محیط زیستی در پیوند با توسعه بنادر گیلان و طراحی یک سیستم پایگاه داده تاریخی مکان در محیط جی‌آی‌اس از جمله اهداف این پروژه مطالعاتی قلمداد می‌شود.
کتاب هماهنگی عملیات جست‌وجو و نجات دریایی که در کمیته تخصصی ناوبری، مخابرات و جست‌وجو و نجات دریایی(NCAR) با امتیاز خوب تایید و سپس در در کمیته ایمنی دریانوردی( MSC) به تایید نهایی رسید، هم‌اکنون به عنوان مرجع آموزش‌های تخصصی در جست‌وجو و نجات دریایی در اختیار ۱۷۵ کشورهای عضو سازمان جهانی دریانوردی قرار گرفته است.
این کتاب توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده و با تایید سازمان بین‌المللی دریانوردی(IMO) در لندن به چاپ رسید.
۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰
کد خبر : ۵۶,۵۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید