پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
 
افزایش 14 درصدی ورود کشتی به بندر آستارا / رشد ۳۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر آستارا
​مدیرکل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی آستارا با اشاره به رشد ۳۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری بندر آستارا در 9 ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: میزان ورودی کشتی به این بندر نیز با ۱۱۱ فروند کشتی ۱۴ درصد رشد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی با اشاره به رشد ۱۳ درصدی میزان تخلیه و بارگیری از بندر آستارا اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۷۷ هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی از بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است این درحالیست که سال گذشته این مقدار ۱۵۶ هزار تن بود.

وی افزود: در ۹ ماه گذشته ۱۶۷ هزار و ۵۰۵ تن کالای غیرنفتی نیز از بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۴۴ هزار و ۷۴۱ تن ، بیش از ۱۵ درصد رشد داشت.

مدیرکل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی آستارا همچنین با اشاره به رشد ۳۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر آستارا خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون  ۷۰۷ (TEU) در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد و میزان ورودی کشتی به این بندر نیز با ۱۱۱ فروند کشتی  ۱۴ درصد رشد داشت. 

آبایی تصریح کرد: از فروردین تا پایان آذرماه امسال ۱۴ هزار و ۹۰۸ تن کالای غیرنفتی از بندرآستارا ترانزیت شد که این مقدار در مقایسه با سال گذشته ۲۰۷ درصد رشد را نشان میدهد. علاوه بر این حدود هشت هزار تن کالاهای نفتی از این بندر ترانزیت شد که افزایش ۷۸ درصدی را نشان میدهد.

وی ترانشیپ کشتی از این بندر در ۹ ماهه امسال را ۱۱۹ مورد اعلام کرد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد با رشد همراه بود.

۱۴ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۳۵
کد خبر : ۵۶,۷۰۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید