جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
 
در نشست مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی مطرح شد؛
توسعه روابط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با مراکز علمی و دانشگاهی بومی در راستای ارتباط میان صنعت و دانشگاه
در نشست مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی بر توسعه روابط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با مراکز علمی و دانشگاهی بومی در راستای ارتباط میان صنعت و دانشگاه تاکید شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، سه شنبه یکم آذر ماه حسین یونسی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در نشست با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی استان گیلان و شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: با توجه به موضوع ارتباط میان صنعت و دانشگاه، این ظرفیت و فرصت در شهرستان فراهم است و ما باید از این پتانسیل استفاده کنیم. 
وی با بیان اینکه باور ما این است که هر کاری که در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان انجام می‌شود باید با مطالعه همراه باشد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از توانمندی و ظرفیت‌های مراکز علمی بومی استفاده کنیم که در همین راستا تمرکز ویژه‌ای بر روی دانشگاه ها و مراکز علمی استان و شهرستان داریم.
 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مورد بهره گیری از نظرات کارشناسان و مشاوران خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات اداره کل با بهره‌مندی از نظرات مشاوران صورت می گیرد و به همین منظور شاید بتوان از خدمات مشاوره‌ای دانشگاه آزاد اسلامی انزلی نیز بهره برد.
یونسی در بخش دیگری با اشاره به بهره‌مندی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان از حمل‌و‌نقل ترکیبی و خط آهن برای افزایش ترانزیت کالاها اذعان داشت: ما باید با استفاده از حمل‌و‌نقل ترکیبی، سهم بنادر گیلان در ترانزیت کالا را افزایش داده و شاهد رونق اقتصادی در بنادر گیلان باشیم که به همین منظور جلسات متعددی با راه‌آهن استان گیلان و اداره کل گمرک استان داشتیم و به نتایج مثبتی نیز در این راستا رسیدیم.

گسترش روابط میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی و اداره‌ کل بنادر و دریانوردی گیلان

کریم کیا‌کجوری؛سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی نیز با تاکید بر گسترش روابط میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی و اداره‌ کل بنادر و دریانوردی گیلان عنوان کرد: ما در راستای ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه، با سازمان‌های مختلف به‌ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان که یک سازمان قوی است، در تعامل بوده و تلاش می‌کنیم این تعامل و همکاری را گسترش دهیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه همکاری مثبتی میان دانشگاه آزاد اسلامی انزلی و اداره‌ کل بنادر و دریانوردی گیلان وجود دارد و ما طی سنوات گذشته نیز تفاهم‌ نامه‌های مختلفی با این سازمان به امضا رسانده‌ایم. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی ادامه داد: ما به دنبال شناخت نیازهای سازمان بنادر و دریانوردی بوده و تلاش کردیم در راستای حل مسئله که یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه است، اقدامات خوبی صورت دهیم که به همین منظور با توجه به نگاه ویژه به اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان کارگروهی تشکیل داده و بارها در خصوص ارزیابی و توسعه فرصت‌های تعامل با این اداره کل به بحث و تبادل‌نظر پرداختیم. 

وی با اشاره به برخورداری این واحد از یک آزمایشگاه ویژه اذهان داشت: این آزمایشگاه به زعم سازمان مرکزی پتانسیل و ظرفیت تبدیل به آزمایشگاه ملی را دارد. 

کیاکجوری با اشاره به ویژگی های دانشگاه آزاد واحد انزلی یادآور شد: از جمله  امتیاز ویژه دانشگاه انزلی قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد و نزدیکی به اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان است.

۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵
کد خبر : ۶۰,۵۵۲
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید