جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
 
اجرای ۱۸۰ هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه دریا و حمل و نقل دریایی از ابتدای دولت سیزدهم/۴۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه اجرایی در دست اقدام داریم
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام‌کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون حدود ۱۸۰ هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه دریا و حمل و نقل دریایی انجام و به بهره برداری رسیده و تقدیم مردم ایران شده است.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، علی اکبر صفایی در بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و دولت ۴۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه اجرایی در دست اقدام دارد.
وی افزود: در حوزه دریا نیز ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در قسمت روبناها صورت خواهد پذیرفت.
مدیرعامل سازمان بنادر با بیان اینکه در بخش بین الملل با سیاستی که دولت در رابطه با ارتباط با همسایگان داشته، پیوندی بسیار خوبی بین کشورهای همسایه ایجاد شده است، تصریح کرد: با همسایگان جنوبی و شمالی مذاکرات متعدد انجام شده و امید است که امسال شاهد سرمایه گذاری شرکت‌ها و بخش‌های دولتی خارجی در بحث اقتصاد دریا و ترانزیت شمال به جنوب خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات بسیار مهمی که در بحث ترانزیت از شمال به جنوب و بالعکس هست بحث بنادر شمال و بندر انزلی و بندر کاسپین خواهد بود، گفت: کارهایی در این حوزه انجام شده به ویژه در مجموعه بنادر استان گیلان سازمان بنادر و دریانوردی 110 هزار میلیارد ریال پروژه در دست اجرا دارد.
صفایی با بیان اینکه نسبت به سفر قبلی با زحمات همکاران و با حمایت استاندار گیلان لایروبی حاشیه بلوار انجام شده و در بهترین شرایط قرار دارد، گفت: در خصوص لایروبی تالاب انزلی مناقصه برگزار و اعتبار آن در نظر گرفته شده و به زودی در چند روز آینده لایروبی با نظارت محیط زیست در تالاب انجام خواهد شد تا کمکی برای مردم انزلی و استان گیلان باشد.
وی با بیان اینکه در مباحث مربوط به گردشگری اتفاقات خوبی صورت گرفته، متذکر شد: تلاش خواهیم کرد که فاز اول بندر تفریحی گردشگری چمخاله تا هفته دولت به بهره برداری برسد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در مجموع فعالیت های خوبی در استان گیلان در بخش دریایی و بندری و حوزه اقتصاد دریا انجام شده، گفت: نسبت سال گذشته با اضافه شدن ۱۲ فروند کشتی شاهد توسعه ناوگان هستیم و کشتی های بیشتری در حال ورود به دریای خزر است که امیدواریم بتوانیم با تولید کشتی های باری در دریای خزر علاوه بر ایجاد اشتغال، توان و قدرت کشور را در بخش دریا که همان حمل و نقل دریایی، ترانزیت کالا و اقتدار ناوگان ملی  را افزایش دهیم.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۹:۲۳
کد خبر : ۶۲,۸۰۳
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید